АртПоле'2013

naturally

Протягом майстерні її учасники — під керівництвом німецьких художниць Лізи Шміц та Карлотти Брунетті — працюватимуть над розробкою концепцій мистецьких об’єктів у довкіллі та подальшою їх реалізацією. Безпосередній роботі над об’єктами передуватимуть дискусії та лекції, що торкатимуться таких як світоглядних, так і практичних питань обраного напрямку: комунікації між внутрішнім світом митця і довкіллям, співпраця з довкіллям, історія та актуальні тенденції в лендарті. Результати творчого дослідження прилеглих до АртПоля територій будуть представлені фестивальній аудиторії:) Кількість учасників майстерні обмежена — бажано попередньо зареєструватись (до 4 липня чекаємо листів на gm@artpole.org, в темі листа, будь ласка, вкажіть — майстерня naturally).

За підтримки
Goethe-Institut в Україні.

Регеранки від Перкалабських Придатків

Як кому спалось, або ще не спалось? Радісна музика нового регеальбому Перкалабських Придатків вітає: щоранку починаємо з перепрошення за все-все-все перед близькими і чужими в легкій формі легкої пісні «Але я…». Далі — як піде. В репертуарі також: пісня екологічного спрямування «Ламіната», регибачення «Зу-зу-зу, ти заблюдиуси, малчик», реге з підскоком «Олімпіада», регеріднамати моя, а також пісні про гроші — «Кукукікімікі» і «Май собі май, себе ніколи не лякай». Досипайте під музику або робіть легоньку фізкультурку собі в кайф! Ви вдома. Ви на АртПолі.

ПротиНочі

Традиційно студія ПротиНочі запрошує всіх охочих оволодіти мистецтвом крутіння вогню — давньою технікою, що зародилася у новозеландських племен маорі як елемент культових та святкових церемоній. Під керівництвом викладачів можна буде повправлятися з різноманітними фаєр-інструментами: пої, стаф, хула-хуп (для початківців — тренувальні!), а також повчитися основам хореографії, контактного жонглювання та сценічної пластики.

Обертонкі простори

Обертонова музика є одним із найдавніших музичних відкриттів людини, що бере витоки з часів виникнення мови. Адже людський голос, барабан, діджеріду і варган — сьогодні звучать так само, як і десятки тисяч років тому, створюючи вібрації поза часом і простором. Відвідувачі «Обертонких просторів» зможуть не лише послухати їх, а й повчитися гри у досвідчених майстрів та взяти участь у загальних джемах.

Небесна майстерня — SVAYA & Public Pub

Гукаймо вітер на АртПолі — адже саме він допоможе відпустити у небо цілу ватагу повітряних зміїв! Окрім хендмейд-авіації в «Небесній майстерні» цьогоріч можна буде створити чимало цікавих штук. Программа-мінімум — скляні ліхтарики-дзвіночки із пляшок, ловці снів та індіанські обереги ojo de dios, фігурки в техніці паперопластики... Можливо, список доповнюватиметься:) У майстерні можна буде отримати й матеріали для вільної творчості — всім, що маємо самі, охоче поділимось із кожним. Чекаємо на вас та ваші ідеї!

Дозвольте тілу заговорити
(contemporary dance)

Під час майстер-класів спробуємо досягнути такого стану, коли тіло вивільняється і трансформує емоції в рух, а наша уява підтримує цю подорож. Кожен урок починатиметься із розминки, що переходитиме у більш глибоке зосередження на наших завданнях. Тут передбачаються структуровані вправи, імпровізація та робота із партнером. Майстерня розрахована і на досвідчених учасників, і на новачків — словом, на всіх, хто любить рух і рухатись!  
Відбувається за підтримки Європейської культурної фундації EGF.

Цианотипія

Цей старий спосіб монохромного фотографічного друку був винайдений у 1842 році британським ученим і астрономом сером Джоном Гершелем. Першими ціанотипію почали використовувати ботаніки — для отримання фотограм рослин. Характерних відтінків сіро-синього та глибокого блакитного зображенням надає так звана «берлінська блакить» — нерозчинна сполука, що виникає під час змішування інгредієнтів для фотоемульсії. Результатом майстерні може стане альбом із листівок-відбитків рослин, які зустрічаються на АртПолі та в околицях.

Як Умієм Так і Пієм Оркестра

Цього року хор під керівництвом Яреми Стецика розучуватиме цілком нову програму — репертуар збагатиться композиціями «Ламіната», «Олімпіада» та кількома іншими, що народилися за останній рік. Новим буде і спосіб пересування: у розпорядженні ансамблю — цілий трактор з причепом для динамічних репетицій. Під час фестивалю про «Як Умієм Так і Пієм» зніматимуть фантастичне кіно, героями якого стануть всі учасники хору разом із художнім керівником.

Паприкалаба

Паприкалаба — це міжнародний трибьют-бенд, який виконує пісні «Перкалаби» на овочах, намагаючись передати поетичність, енергію, чесність і радість, властиві композиціям Оркестру радості і щастя. Учасники бенду грають на моркв'яних флейтах, кабачкових трубах, кавунових барабанах і шейкерах з перців. Для виготовлення цих інструментів використвують овочі, куплені у навколишніх селах, підкріплюючи таким чином зв'язок між мистецтвом і ландшафтом. Саме репетиції Паприкалаби кожного дня розпочинатимуть програму Water-сцени.

Витинанки

Разом із автором артполівських витинанок Анатолієм Бєловим опановуватимемо цей вид декоративного мистецтва, що з’явився ще в VІІ столітті у Китаї — на батьківщині паперу, а з середини ХІХ століття став поширеною прикрасою в оселях українських селян та міщан. Як і минулого року, витинанка стане основою для виготовлення персональних масок. Аби розширити поле для експериментів з ідеями і формами, будемо використовувати матеріали різної щільності та фактур. Для майстерні прихопіть з собою ножиці!

Art-recycling

Art recycling або upcycling — творча переробка непотребу на нові речі, що знову стають корисними або перетворюються на мистецькі об'єкти. Прикраси, світильники, сумки та меблі — результати можуть бути досить несподіваними, головне не обмежувати політ фантазії та пам’ятати про головні принципи — естетичність та екологічність. Для роботи нам знадобляться ножиці, «сировину» ж використаємо місцевого походження – зібрану на території фестивалю.

Центр психології руху Maluma & Takete

Майстер-класи про рух, рівновагу і баланс, впевненість та довіру до самого себе — про те, як розуміти тіло і знаки, які воно подає. Після закінчення майстерні всі учасники зможуть приєднатися до перфомансу, глибше усвідомивши набуті навички. Ведучі: Ольга Кебас, Людмила Мова, Андрій Мерхель, Сергій Новиков.

Блокноти ваших мрій

Учасники майстерні виготовлятимуть блокноти практично з нуля, тож матимуть нагоду зробити їх неповторними за формою, розміром, дизайном. Інструменти та матеріали для роботи: ножиці, папір, клей, картон, тканина. Для оздоблення можна використовувати унізькі квіти і трави, власні фото й малюнки — все, що надихатиме на нові нотатки, спостереження, твори. Роботою керуватиме Ліля Штекель.

Гончарна справа

У справжній гончарній майстерні на території фестивалю можна буде познайомитися із традиційними техніками роботи з глиною та гончарним верстатом. З допомогою майстрів учасники створюватимуть різноманітні вироби — від японського чайного посуду до авторських іграшок. Також керівник майстерні Михайло Плужник проведе три лекції для тих, хто хоче більше дізнатися про дивовижний світ кераміки: «Вступ до історії кераміки. Базові періоди в розвитку технології», «Наслідування та взаємні впливи в кераміці різних культур» і «Введення до теорії сучасної кераміки за Еріком Сколлоном».

Protector - фабрика гумових виробів

Калоші, канцелярські гумки, шапочки для купання і нарешті колеса роверів — все це дарує нам Гума. А як ми можемо віддячити їй? Про це — в майстерні «Гума, це інша справа», де старі шини і камери перетворюватимуться у неповторну біжутерію та обереги для мандрівників.

Вибійка — майстерня одного дотику

Японці знають: щоб зробити один правильний дотик, потрібно пройти шлях у десять тисяч рухів. Вигадуємо сюжет, набираємо цікаві фактури, вирізаємо з картону та гуми основних персонажів, кріпимо на дошку, наносимо фарбу і друкуємо! Листівки, постери, одяг, сумки, та все що завгодно... але одним гармонійним дотиком.

 

Дитяча програма

Плетіння солом'яних оберегів

З давніх давен українці прикрашали простір довкола себе найрізноманітнішими оберегами, щоб убезпечитись від недобрих сил і привернути добрі. Найпоширеніші обереги — зв'язані пучечки запашних квітів і віночки. Коло завжди символізувало повноту і циклічність всього на землі, а заразом і нескінченність. В'яжучи й закручуючи, оберіг, людина захищала свою оселю чи таємну схованку від зла. От і ми спробуємо власними руками пригадати те, що вміли робити завжди.

Читацька кухня "БУКІНІСТ" з Мариною Львівною

Тут ми поговоримо про дивовижне відчуття від зустрічі з першою книгою, відповімо на просте питання, чому взагалі необхідно читати книжки, яка в тому користь і приємність. Поговоримо про людей, що cтворюють  для нас книги — про письменників та ілюстраторів. Послухаємо історії про перші написані й надруковані книги, про людей, які їх робили. Трохи почитаємо вголос. Серед нас обов’язково знайдуться молоді письменники, яких ми попросимо поділитися своїми творами. З першого дня на читацькій кухні «Букініста» буде писатися нова арт-книга, витримана в жанрі щоденника, і кожен з нас поділиться найяскравішим, що бачить, робить і відчуває на цьогорічному АртПолі. Її назву будемо обговорювати і затверджувати  всім дружнім кухонним  гуртом. У читання немає канікул!

Детский лепит

Цього року студія одеської керамістки Наталі Мариненко не встановлює жодних вікових обмежень для учасників. Скульптурні шедеври з глини створюватимуть і діти, і дорослі — щоправда, з різними вихідними завданнями. Діти продовжуватимуть осмислювати тему музики та музикантів,  а дорослі... творчість дітей!

Музичні подорожі

Це пізнавальні театрально-музичні мандрівки для дітей від учасників гурту НагУаль Льоні Павльонка та Юри Науменка. Музиканти проведуть три тематичні зустрічі:
• розважально-пізнавальний екскурс з Контрабасом,
• знайомство із незвичайними музичними інструментами світу,
• концертна програму дитячих пісень.

Дитяча школа Орелі (Музей Івана Гончара, Київ)
дитячий фольклорний гурт Будимир (с. Хотів, Київська обл.)

Разом вивчатимемо кращі народні пісні, дитячі забавлянки, традиційні ігри та обряди. Скоромовки, заклички, примовки, небилиці, мирилки, дражнилки, звуконаслідування, жеребкування загадки, лічилки — багата спадщина нашого народу передає дітям вікову мудрість, допомагає розкривати свій внутрішній світ, який до певного віку не має обмежень, стереотипів та штампів, чим споріднений з народним мистецтвом. На шляху опанування традиційних знань і вмінь не буде заборон і «неправильних» кроків, тут пануватимуть свобода мислення і творчості, тож у кожної дитини буде можливість сповна розкрити себе.

«Тату, дай дощечку!»

Майстерня дерев'яної іграшки — історія зброї у практичних вправах, повітряна та водна флотилія дитячих мрій, імпровізації в різбленні, цвяхозабиванні та шурупозакручуванні. Ведучі: 13-річні Давид Бо-Гі та Микита Голембйовський.

Кораблик

Зворушлива музична історія від Московського дитячого театру «СНАРК» про подорожі, повернення й відкриття, які трапляються з нами щомиті. У виставі багато красивої  музики і зовсім немає слів — все зрозуміло й без них і дітям, і дорослим. Самотня людина зробила з паперу кораблик і відправила його у велике плавання. Кораблику дізнається багато нового, знайде друзів, подолає чимало труднощів і, не зважаючи ні на що, спробує повернутися додому. Для дітей від 3 років.