АртПоле'2013

Гудаки Village Band

10 липня • UA

Музики з Нижнього Селища (Закарпаття) грають разом із 2001 року. У репертуарі — пісні й танці довколишніх сіл, де здавна поруч живуть українці, угорці, румуни, роми, євреї. Багатовікові балади про радощі й біди закарпатського краю полюбилися не лише українській публіці, а й слухачам із усієї Європи, де часто гастролюють музиканти. Нещодавно Гудаки записали свій четвертий диск «Вандруй». Нові композиції, як і пісні з попередніх альбомів, відкриватимуть музичну програму Великої сцени фестивалю.

 

Enchanted Hunters

10 липня • PL

Тріо зачарованих мисливців із так званого Триміста (Гданськ-Гдиня-Сопот) будує власні мікросвіти, балансуючи між «химерним фолком» та сучасною класичною музикою. Пливучи за голосом у потоці звуків флейти, гітари, скрипки та цимбалів можна потрапити до загадкової Вілли Адмірал або сповненого замріяної дрімоти лісу. Рік тому 11 музичних мініатюр гурту вийшли дебютним альбомом Peoria.

 

НаГуаль

10 липня • BY

Знайомий фестивальній публіці виступами у Шешорах та Воробіївці, один із найбільш яскравих та самобутніх гуртів білоруської незалежної сцени вперше приїде до Унежа. Поєднання панківської енергії з етнікою, танцювальний транс без електронних інструментів, вигадана «мова флори і фауни» — ось лише деякі компоненти неповторного стилю Нагуаль. «Їхня музика таємничо глибинна і разом з тим легковажно клоунська — це гра етнічних відчуттів», — відзначають критики.

 

Крапка

11 липня • UA

На виступах цього запорізького тріо можна почути найрізноманітніші музичні інструменти – від вже рідкісних глиняних джоломиг та кози-дуди, традиційних сопілок, до цілком нових для наших країв гуіру та бансурі. Домінантою творчості «Крапки» є південноукраїнський фольклор.

 

Князь Мышкин

11 липня • BY

Музика гурту народжується у процесі вільної імпровізації. Жодних узгоджень, повторів — лише інтуїція і взаємодія виконавців. За винятком засновника та ідейного натхненника гурту Леоніда Нарушевича, склад гурту, якому цього року виповнюється 22 роки, постійно змінюється. За час існування «Князь Мышкин» випустив понад півтора десятка альбомів, переважна більшість з них — на касетах.

 

Miąźsz

11 липня • PL

Несамовита ліричність і безкомпромісне почуття гумору, емоційність та енергійність — невід’ємні риси цієї люблінської формації. Інструментарій опирається на гітару і контрабас, а також вокал Асі Заволоцької. Творчість Miąźsz, що поєднує елементи джазу, фанку, поп-музики та репу, забарвлена значною дозою забави і спонтанності.

 

Рви Меха Оркестр

11 липня • RU

Новосибірська палаюча суміш ска-панку, реггі, латини та балканської музики. Розривні звуки баяна і мідних духових, смішні та гострі тексти створюють відмінний колоритний драйв. Нестримні танці та сплески аденаліну гарантовані вже з перших акордів. З альбомами «Моряки і оліграхи» та «Ключ на 32» Оркестр об’їздив всю Росію.

 

Cherry Band

12 липня • UA

Основний інструмент колективу — виразно традиційна українська бандура, звучання якої музиканти поєднують з різними акустичними та електронними інструментами. У репертуарі Cherry Band народні твори у власному опрацюванні — лемківські пісні, гаївки, колядки, щедрівки…

 

Перкалаба

12 липня • UA

Концертна програма Перкалаби на АртПолі — це черговий надреальний трансовий месидж Оркестру Радості і Щастя з тієї дороги життя, на якій існують музиканти. Нові речі, поряд з свіжими незвичними версіями старих бойовиків, є свідченням присутності постійно ЖИВОГО в екзистенційному людей з familia PERKALABA. Варто пірнути до дна в ці драматичні глибини хоча б для того, що коли енергія і харизма Перкалаби винесе наверх під небо, ти відчуєш справжній смак повітря там де Горрри…(с) Олег Іванович

 

Faarao Pirttikangas

12 липня • FI

Відчайдушний оркестр з Фінляндії — Faarao Pirttikangas & Kuhmalahden Nubialaiset — це сплав блюзу, року, фінскої народної музики та мотивів з усього світу. Як коментує музична критика, «Faarao Pirttikangas гримить і декламує як древній проповідник».

 

Перкалабські Придатки

13 липня • UA

Творча спільнота засновників легендарного українського гурту Перкалаба та їхніх однодумців. Залежно від ситуації, учасників проекту може бути два, три, чотири, шість або шістдесят. Свої пісні вони деколи створюють проти музичних правил, але з певним ритмом і рухом, чесно й відповідально. Перкалабські Придатки — це сміх, шалені очі і любов. Це те, що не сховаєш в сейф або шафу. А музика, як і все інше, для Перкалабських Придатків тільки засіб.

 

Кarolina Сicha i Bart Pałyga

13 липня • PL

Кароліна Чіха — співачка і композиторка, актриса Центру театральних практик Gardzienice, доктор наук у галузі літературознавства. На АртПоле приїде з «Концертом багатьма мовами», що акумулює строкаті етнічні традиції Підляського воєводства — до його створення вона також запросила мультиінструменталіста Барта Палигу. Під час їхнього виступу на сцені звучатиме польська, українська, білоруська, ромська, литовська, татарська, російська, ідиш і навіть есперанто! Композиції цієї програми були відзначені Гран прі фестивалю Польського радіо Nowa Tradycja 2013 та індивідуальною нагородою імені Чеслава Немана.

 

PUSHKiN Klezmer Band

13 липня • UA

Оркестр надихається запальними єврейськими, молдавськими, циганськими мелодіями, які століття тому вийшли зі спільної музичної мови всіх народів, що проживали на півдні України та в Бессарабії. Опановані оркестром інструменти — акордеон, контрабас, гітара, кларнет, саксофон, барабан. Київські клезмери, серед яких, однак, музиканти з Молдови, Росії та України, часто виступають не лише в клубах і на фестивалях, а й на весільних гуляннях, як їхні давні попередники.

 

uSSSy

13 липня • RU

Московський гурт, що грає нойз-рок з елементами блюзу, техно і блек-металу. Композиції з найновішого, третього альбому викликають асоціації із турецькою психоделічною музикою 60-70х, коли тамтешні хіппі почали поєднувати досвід західних колективів із власною музичною традицією. Яскраве орієнтальне забарвлення виникає завдяки модифікованій конструкції гітари, наближеній до струнних Близького Сходу.

 

Evolution Dejavu

13 липня • CZ

Стиль гурту формувався в андеграундному середовищі рідної Острави під перехресними впливами етно та індастріалу. Їхня музика однаково добре пасує і до відчайдушних танців, і до медитативних мандрівок. Етно-грув Evolution Dejavu поєднує африканські й арабськ ритми, електронні та традиційні етнічні інструменти. Зараз музиканти готуються до запису другого альбому. 

 

Йорий Клоц

14 липня • UA

Свій стиль хлопці окреслюють як «український-обрядовий-хіп-хоп-дай-Боже-етно-чорт», втім є й простіші означення, як от «шалена розруха» чи «музика крайня». Репертуар складається виключно з народних пісень різних жанрів — починаючи з родинно-побутових і закінчуючи стародавніми, іноді навіть дохристиянськими обрядовими наспівами. А назву гурту музиканти взяли з таємної мови оповитих легендами незрячих лірників, кобзарів та бандуристів.

 

Napra

14 липня • HU

Гурт створено в Будапешті у 2004 році. Його учасники глибоко обізнані з народною музикою карпатського регіону, яку Napra осмислює та інтерпретує з у світлі сучасної культури, додаючи електронного звучання. За дебютну платівку «Jaj, a Világ!» (2008) музиканти були нагороджені найавторитетнішою національною музичною премією Угорщини у категорії «Кращий world music альбом».

 

Fantazio

14 липня • FR

Король паризького андеграунду поет-сюрреаліст і перформер Fantazio приїжджає на АртПоле з однойменним гуртом. Уся діяльність колективу замішана на вірі в свободу музичної творчості, що проявляється і в музиці, і в текстах, та енергії, що вивільняється під час імпровізації. «Розширюючи уявлення про рок-н-рол, Fantazio деконструює французький шансон, блюз, панк і джаз (і не лише це!) в авангардний вир, що належить лише йому. Вражаюче і приголомшливо», — пишуть критики.

 

ГИЧ Оркестр

14 липня • UA

Львівський гурт, що співає пісні несправедливо призабутих українських поетів й активно переосмислює народну творчість. ГИЧ Оркестр шанує традицію, але при цьому його музика народжується у радості експерименту. Зрештою, слово «гич» і є вигуком радості й захоплення. Саме ГИЧі відкриватимуть цьогорічний фестиваль — разом з оркестром по Дністру до Унежа вирушить одна з фестивальних сцен. І туди ж, до річки, музиканти запросять усіх після свого завершального виступу на великій сцені.

 

MAVIGIZ

12 липня • TR

Гурт, назва якого перекладається як «блакитний секрет», створено у Стамбулі в 1994 році. Інструменти тріо — це кавал, традиційний для Туреччини різновид флейти; баглама, струнний інструмент, який називають символом турецької народної музики; а також гітара. Відповідно і в репертуарі гурту турецька музична традиція поєднується з сучасними запозиченнями: тріо виконує народні пісні, яким вже декілька сотень років, і новітні твори.